Anasayfa » Magazin » Kanalda Flaş değişiklik! O dizinin adını değiştirdi

Kanalda Flaş değişiklik! O dizinin adını değiştirdi

TRT 1’de yayınlanan Mehmetçik Kutülamare dizisinde flaş bir değişiklik yaşandı. Mehmetçik Kutülamare’nin yeni sezon tarihi belli oldu.

TRT 1’de yayınlanan Mehmetçik Kutülamare dizisinde flaş bir değişiklik yaşandı. Dizinin adı ise yeni sezonda Mehmetçik Kutlu Zafer olarak değişti.

TRT 1’de geçtiğimiz sezon ”Mehmetçik: Kut’ül Amare” ismiyle yayınlanan dizinin ismi bu sezon ”Mehmetçik: Kutlu Zafer” olarak değişti! Sevilen yapımın 2. sezon yayın tarihi de belli oldu. Yapımcılığını Bozdağ Film – Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği dizinin kadrosunda İsmail Ege Şaşmaz, İsmail Hacıoğlu İlker Aksum, Serdar Gökhan, Özgü Kaya ve Ogün Kaptanoğlu gibi isimler yer alıyor. ”Mehmetçik: Kutlu Zafer” yeni sezon ilk bölümüyle 23 Ekim Salı 20.00’de TRT1’de olacak

Mehmetçik Kûtulamâre dizisi, Birinci Cihan Harbi’ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor. Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu’na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kûtulamâre Zaferi’ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet’in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.

Mehmet, başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu Osmancık Taburu’yla birlikte Arap coğrafyasında büyük bir mücadele gösterecektir. Bölgede yaptıklarıyla Osmancık Taburu içinde büyük bir kahraman haline gelecektir. Mehmet kahramanlıkları İngilizlerin oyunlarını bozacak ve Kûtulamâre destanının mimarı olacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top