Anasayfa » 3.Sayfa » Dalaman’da öğrenciler gazdan mı zehirlendi?

Dalaman’da öğrenciler gazdan mı zehirlendi?

Muğla Dalaman Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bugün öğle saatlerinde, 1 öğretmen ve 21 öğrenci gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. İlk etapta zehirlenmelerin okuldaki kalorifer sistemindeki LPG sızıntısından kaynaklandığı değerlendirilirken, kesin bir bulguya rastlanamadı. Olayın nedeninin araştırıldığı bildirildi.

Dalaman Sanayi Sitesi’ne yaklaşık 300 metre uzaklıktaki Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, bugün saat 13.00 sıralarında, 1 öğretmen ve 21 öğrencide baygınlık ve mide bulantısı şikayetleri görülmesi üzerine okula ambulans çağırıldı.

İlk etapta okuldaki kalorifer sistemindeki LPG sızıntısından zehirlendikleri değerlendirilen öğrencilerden 5’i Ortaca Devlet Hastanesi’ne, 1 öğretmen ve 16 öğrenci de Dalaman Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı. Öğrencilerin durumlarının iyi olduğu, hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirlendi.

Olayın ardından okuldaki öğrenciler bahçeye çıkarıldı. Lisede, Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 5 ayrı noktada yapılan incelemede, okul kaynaklı herhangi kimyasal bulguya rastlanmadı. Ölçümlerde bir gaz kaçağı olduğu belirlenirken, bunun nereden kaynaklandığı ise tespit edilemedi. Ara verilen eğitime, okulda gerekli havalandırmanın yapılmasının ardından devam edildi.

Kaymakam Ali Güldoğan olayın ardından Dalaman Devlet Hastanesi’ne gidip, zehirlenenen öğrencileri ziyaret etti, sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Kaymakam Güldoğan, “Henüz gaz kaçağının nereden kaynaklandığı konusu netleşmedi. Çok fazla da önemli bir şey gözükmüyor. Çocuklar etkilenmişler. Aynı havayı soluyan diğer çocuklarda, çevre sakinlerinde ve okul personelinde etkilenme yok, araştırıyoruz” dedi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, zehirlenmelerde okulun dışındaki bir tesisten gelen dumanın etkili olduğunu belirtip, “Duman nedeniyle öğrencilerimizi dışarıya çıkardık. Bir süre sonra konu araştırıldığında okulumuzla ilgili olmadığı anlaşıldı. Eğitim ve öğretime sınıflarda devam edildi” diye konuştu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top