Anasayfa » 3.Sayfa » Bu bebek 1,5 saat yaşadı kahraman oldu

Bu bebek 1,5 saat yaşadı kahraman oldu

İngiltere’de yeni doğan ikiz bebeklerden biri sadece 100 dakika yaşayabildi ama bu kısacık ömrüne rağmen kahraman oldu, işte o haberin detayları…260430

 

Bu kahramanlık öyküsünde Teddy’nin 3,8 santimlik minik böbreği başka birine yepyeni bir hayat verdi. İngiliz Daily Mirror gazetesi, dünyanın en küçük organ naklini haber yaptı. Yeni doğan ikizlerden sadece 100 dakika yaşadıktan sonra ölen Teddy Houlston’un organlarının verilmesi için anne ve babanın büyük mücadele verdiklerine dikkat çeken Daily Mirror, diğer ikiz kardeş Noah Houlston’un yaşadığını ve sağlığının iyi olduğunu bildirdi. Kahramanlık öyküsü olarak verilen haberde, oğulları Teddy’nin tanımadıkları birinin hayatını kurtarmak için böbreklerini verdiklerini anlatan anne Jess Evans ve baba Mike Houlston, “Yaşadı ve kahraman olarak öldü. Onla gurur duyuyoruz” dediler.

Teddy öldükten 20 saat sonra bir hayatın nasıl kurtarıldığını şemalarla gösteren Daily Mirror, anne babanın gösterdiği cesareti överken böbrek naklinin 23 Nisan’da Doktor Niaz Ahmed tarafından gerçekleştirildiğini bildirdi. Teddy’nin böbreklerinin 3.8 santim uzunlukta olduğu belirtildi.

Kaynak:TÜRKİYE GAZETESİ

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top